Μπράβο παιδιά για τη χτεσινή συμμετοχή σας στην Ώρα της Γης. Περπατήσαμε με τα φαναράκια μας, άλλοι με τα ποδήλατά τους και φτάσαμε στο λοφάκι που θέλαμε για να έχουμε θέα στην Αθήνα! Παίξαμε, φάγαμε, διασκεδάσαμε, περάσαμε πολύ όμορφα και ταυτόχρονα δώσαμε το μήνυμα ότι νοιαζόμαστε για τον πλανήτη μας κι όχι μόνο βέβαια, αυτή την ώρα!

Δείτε μερικές φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις.

Εκδηλώσεις για την Ώρα της Γης 2014
Ευχαριστούμε την  κα Κωστόγιαννη Πηνελόπη η οποία συντόνισε τις δράσεις, την κα Τρικαλίτη Νάνσυ, εμψυχώτρια του θεατρικού δρώμενου του Γ2 την κα Καραμάνου Κυπαρισσία, η οποία προετοίμασε τους μαθητές του ΣΤ1 να ανακοινώσουν στη σχολική εκδήλωση "Ένα παλιό μήνυμα για το σύγχρονο κόσμο…" και πάνω από όλα τους μαθητές μας και τους γονείς που αγκάλιασαν και συμμετείχαν στις δραστηριότητες.