Αγαπητοί γονείς και μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στον 17ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό: «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, για την Ε ΄και ΣΤ΄ τάξη, ο οποίος θα διεξαχθεί σε δύο διδακτικές ώρες την Παρασκευή, 31 Μαρτίου 2023.

Η συμμετοχή των μαθητών/τριων της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης είναι προαιρετική.

Μετά την βαθμολόγηση των γραπτών η Ε.Μ.Ε., θα ενημερώσει για τα αποτελέσματα, και πιο συγκεκριμένα για το όνομα ή τα ονόματα σε περίπτωση ισοβαθμίας του μαθητή ή της μαθήτριας που είχε την καλύτερη επίδοση ανά τμήμα και τάξη, χωρίς να αναφέρει τη βαθμολογία κανενός μαθητή/τριας (τα ονόματα των βραβευομένων θα αναρτηθούν και στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ, κατά σχολείο, τάξη και τμήμα).
Η Ε.Μ.Ε. μέσω των Παραρτημάτων της, σε συνεργασία με τον Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και τον Διευθυντή/ντρια του κάθε σχολείου, θα οργανώσει εκδηλώσεις κατά τις οποίες θα απονείμει Βεβαίωση Διάκρισης στον/στη μαθητή/τρια ή στους/στις μαθητές/τριες, με την καλύτερη επίδοση ανά τάξη και τμήμα.