Την Παρασκευή, 24/2/2023 ετοιμαζόμαστε να μεταμφιεστούμε. Οι μαθητές/τριες θα έρθουν κανονικά στο σχολείο, ντυμένοι με αποκριάτικες στολές εφόσον το επιθυμούν.

Σημειώνουμε ότι απαγορεύονται αυστηρά: αιχμηρά αντικείμενα, αφροί/σπρέι ή ό,τι άλλο μπορεί να θέσει σε κίνδυνο την ασφάλειά τους καθώς επίσης σερπαντίνες και  χαρτοπόλεμος καθώς θα είναι δύσκολο να μαζευτούν πάλι από τον προαύλιο χώρο. Μπορούν να φέρουν κεράσματα για την τάξη τους και ατομικούς χυμούς εφόσον τους επιτρέπετε, αλλά να αποφύγετε τα μεγάλα μπουκάλια με τα αναψυκτικά. Τις πρώτες ώρες θα απασχοληθούν στις τάξεις τους, όπως θα συμφωνήσουν με τους εκπαιδευτικούς τους και αργότερα θα διασκεδάσουν με μουσική και χορό!

Το πρόγραμμα του πρωινού όσο και του ολοήμερου Σχολείου, θα λειτουργήσει κανονικά.

Ευχόμαστε καλό τριήμερο και καλά Κούλουμα!

Δημιουργίες μαθητών στο μάθημα των εικαστικών (εκπαιδευτικός : Νίκη Γκογκάκη)