Στις 18 Δεκεμβρίου 2019, πραγματοποιήσαμε ένα χριστουγεννιάτικο bazaar με χειροποίητα στολίδια, και κατασκευές που έφτιαξαν οι μαθητές του σχολείου μας, με την καθοδήγηση των Εκπαιδευτικών των Εικαστικών, κας Νίκης Γκογκάκη και του κ. Νικήτα Κακουδάκη, και τη συνεργασία των υπεύθυνων Εκπαιδευτικών των τάξεων.

Το ίδιο μεσημέρι, πραγματοποιήθηκε η γιορτή μας, στο προαύλιο του σχολείου μας. Οι μαθητές μας χόρεψαν σε ρυθμούς χριστουγεννιάτικους, με την καθοδήγηση της Εκπαιδευτικού της Φυσικής Αγωγής κ. Παπανικολάου και τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά και γαλλικά, με την καθοδήγηση της Μουσικού κ. Μαντουβάλου, των Εκπαιδευτικών των Αγγλικών κ. Επιτηδείου και Μουρίκη και των Γαλλικών κ. Μπεγάκη. Πραγματικά, τους απολαύσαμε!