Αγαπητοί γονείς,

στα σχολεία μας έχουμε αρχίσει να υλοποιούμε με τη υποστήριξη των Συλλόγων Γονέων ένα σχέδιο διαμόρφωσης του προαύλιου χώρου με πολλά πολλά παιχνίδια, του οποίου η ιδέα ήταν «στα σκαριά» από καιρό.

Δίνουμε, λοιπόν, ραντεβού στο χώρο του σχολείου το Σάββατο 9/4 στις 4μ.μ. και την Κυριακή 10/4 στις 12 μ.μ., ώστε να ολοκληρωθεί το όλο εγχείρημα το συντομότερο.

Δεδομένου ότι οι εργασίες είναι απαιτητικές, λεπτομερείς και χρονοβόρες, τα υλικά που θα χρησιμοποιηθούν (πλαστικό χρώμα και λαδομπογιά) δε χωρούν περιθώριο λάθους, ζητάμε μόνο τη συμμετοχή των γονέων και όχι των μαθητών. Στο χώρο του σχολείου επιθυμούμε να παρευρίσκονται μόνο ενήλικες. Θα δοθούν άλλες ευκαιρίες στο μέλλον όπου θα μπορούν να εμπλακούν και οι μαθητές στην αισθητική βελτίωση των χώρων μας.

Αν  «ξεκλέψετε» έστω και 1 ώρα από το χρόνο σας, είστε ευπρόσδεκτοι και κάθε βοήθειά σας πολύτιμη. Για την καλύτερη οργάνωση της όλης προσπάθειας ενημερώστε σχετικά με την ημέρα και ώρα συμμετοχής σας την εκπρόσωπο της τάξης.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας.