Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus + : “…e salute per tutti”, στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας, Εκπαιδευτικοί και μαθητές από τις 6 συνεργαζόμενες χώρες (Ιταλία, Ελλάδα, Πολωνία, Εσθονία, Σουηδία, Γερμανία), πραγματοποίησαν συνάντηση στην Αλταμούρα της Ιταλίας, από τις 10/3- 16/3. Οι δράσεις πραγματοποιήθηκαν τόσο στο συνεργαζόμενο σχολείο της Ιταλίας “San Francesco d’ Assisi”, όσο και εκτός του σχολικού χώρου. Από το σχολείο μας, συμμετείχε η Διευθύντρια που είναι και η υπεύθυνη του προγράμματος, 2 ακόμα Εκπαιδευτικοί και 5 μαθητές της Ε΄τάξης. Οι μαθητές μας φιλοξενήθηκαν από οικογένειες των Ιταλών μαθητών. Η οργάνωση και η φιλοξενία ήταν άψογες κι έτσι οι μαθητές μας επέστρεψαν γεμάτοι με πλούσιες εικόνες και πολύτιμες εμπειρίες!